Nyhed
Villa

Strandmøllevej 102B

4300 Holbæk
Kontantpris6.500.000 kr.
Beregn lån hos Jyske Bank
Mdl. ejerudgifter5.150 kr.
Boligareal212 m²
Grundareal885 m²
Værelser inkl. stuer7
EnergimærkeE
LokalBolig Holbæk ApS

Fremragende beliggenhed. Det kommer ikke bedre i Holbæk

Ejendom i 1. række med panoramaudsigt over fjorden. Huset er opført i 1976 og har været i den samme familie lige siden. Huset er tilbagetrukket fra vejen og har flere gode solkroge omme bagved huset. Huset er velegnet til den store familie, da den byder på hele 5 værelser og to opholdsrum, samt to toiletter. Her er mange muligheder på de mange kvadratmeter. Huset fremtræder pænt og velholdt, men originalt, så der er gode muligheder for, at sætte sit eget præg. Mere om boligen...

Plantegning

Alle plan (1x1)

Billede af alle plan (1x1) fra Strandmøllevej 102B, 4300, Holbæk
Billede af alle plan (2x3) fra Strandmøllevej 102B, 4300, Holbæk
Billede af alle plan (3x2) fra Strandmøllevej 102B, 4300, Holbæk

Mere om boligen

Ejendom i 1. række med panoramaudsigt over vandet. Ejendommen er opført i 1976 og har været ejet af den samme familie lige siden. Selv om ejendommen ligger i 1. række, ligger den alligevel trukket tilbage fra vejen, og der forefindes ud over panorama

Fra Strandmøllevej har ejendommen fremragende beliggenhed og panoramaudsigt over vandet og ligger samtidigt tilbage trukket fra vejen.

Huset indeholder i stue etagen en entre, stort køkkenalrum med direkte udgang til terrasse mod vandet. Der er brændeovn, stor spisestue og TV hjørne. Bryggers/grovkøkken, badeværelse m. gulvvarme og 3 værelser samt fordelingsgang. Trappe til første

Der er masser af skabsplads til værelser i ejendommen

Ejendommen fremstår originalt med retro køkken der, alt efter temperament, skal istandsættes. Ligesom badeværelser skal opdateres.

Huset m2 - fordeling kan der med lethed ændres på, da alle de bærende konstruktioner går på tværs i huset og således kan alle vægge og endda også trappen flyttes, hvis det er det man måtte ønske.

En meget reel og rummelig villa med plads til det meste og med muligheder for at lave en helt anden planløsning, hvis det måtte være ønsket/påkrævet.

Ud over beboelsen er der rummelig carport med disponibelt rum bag til, skur samt brændeskur

Jyske Bank kan gøre dig klogere på din boligøkonomi

Portræt af Nicolaj Zander Olsen
KontaktNicolaj Zander OlsenLokalBolig Holbæk
40 30 59 59

Ønsker du at sælge?

LokalBoligs mæglere kan skabe tryghed omkring salget af din bolig eller ejendom. Find ud af om LokalBolig er det rigtige valg for dig.

Læs mere om boligsalg

Boligens fakta

Sagsnr. 77-X0000150

Økonomi

Kontantpris6.500.000 kr.
Udbetaling325.000 kr.
Mdl. ejerudgifter5.150 kr.
Brutto ekskl. ejerudgift34.225 kr.
Netto ekskl. ejerudgift27.757 kr.

Info

BoligtypeVilla
Boligareal212 m²
Grundareal885 m²
Værelser inkl. stuer7
Etager1
Byggeår1976
EnergimærkeE

Andre bygninger

Carport16 m²
Billede fra Strandmøllevej 102B, 4300, Holbæk
Billede af udendørs fra Strandmøllevej 102B, 4300, Holbæk
Billede af set fra vejen fra Strandmøllevej 102B, 4300, Holbæk
Billede af set fra haven fra Strandmøllevej 102B, 4300, Holbæk
Billede af set fra haven fra Strandmøllevej 102B, 4300, Holbæk
Billede af stue fra Strandmøllevej 102B, 4300, Holbæk

Virtuel tur

Gå på opdagelse i boligen