Sørupvej 12B
3480 FredensborgArkitekttegnet villa med egen sti til Esrum Sø
Det er arkitekt Brøchner-Nielsen, der har sat sine velbegrundede streger til A-huset her. I kan derfor vide jer sikre på, at hver eneste af de 170 kvadratmeter kommer til sin fulde ret, ligesom den ekstra store have naturligvis vender perfekt for solen. Alt dette på en fantastisk placering i Sørup med sø, slotshave og golfbane i nærmiljøet. Velkommen til Sørupvej 12B.
Mere om boligen
Jeres samlingspunkt
Hjemmets samlingspunkt er uden tvivl stuen, som med sin størrelse og form bejler til familien. En hyggelig brændeovn og store vinduespartier sætter den attraktive grundtone, der forplanter sig videre til det åbne køkken med gedigne skabselementer.
1. sal med 4 værelser og badeværelse.
I tilgår de fire værelser på førstesalen. De har alle som ét anvendelige størrelser, der kan indrettes til flere formål. Heroppe har I også badeværelset med glasafskærmet bruseafsnit, mens et gæstetoilet og et uundværligt bryggers anvendes i stueetagen.
Større end gennemsnittet
Fra stuen leder skydedørspartiet ud på den overdækkede terrasse, der ligesom resten af udemiljøet orienterer sig solrigt mod syd. Grunden på 1.391 kvadratmeter er større end gennemsnittet, og I vil derfor opleve at have masser af små kroge at vælge mellem til leg og afslapning. Carporten er for nylig opdateret på tværs af tag og lægter.
Jyske Bank kan gøre dig klogere på din boligøkonomi
Ønsker du at sælge?
LokalBoligs mæglere kan skabe tryghed omkring salget af din bolig eller ejendom. Find ud af om LokalBolig er det rigtige valg for dig.
Boligens fakta
Økonomi
Info
Andre bygninger
Jyske Bank kan gøre dig klogere på din boligøkonomi
Ønsker du at sælge?
LokalBoligs mæglere kan skabe tryghed omkring salget af din bolig eller ejendom. Find ud af om LokalBolig er det rigtige valg for dig.
Ønsker du at købe?
Med en KøberRådgiver er du sikret en fair og tryg bolighandel, og en rådgiver der varetager dine interesser som køber.