Nyhed
Helårsgrund

Hedelunden 6 7330 Brande

Kontantpris 895.000 kr.

inkl. tilslutningsafgifter

Beregn lån hos Jyske Bank
Mdl. ejerudgifter 1.229 kr.
Grundareal 1.085 m²
LokalBolig Brande ApS

Stor helårsgrund med naturrig hede og fælleshus

Grunden ligger midt i et naturskønt hedelandskab med lyng, der skaber en rolig og harmonisk ramme om hverdagen. Med 1.085 m² får du gode muligheder for at planlægge et hjem, der matcher dine ønsker til arkitektur, størrelse og indretning, hvad enten du drømmer om en kompakt løsning eller en mere rummelig bolig. Området er første etape af 22 grunde, der tilsammen kan udvikle sig til et attraktivt kvarter med varierede boliger og beboere. Fællesarealerne indrettes til leg, aktivitet og uformelle møder, og et fælleshus med faciliteter til både motion og sociale arrangementer bliver samlingspunktet. Byen tilbyder skole, indkøb, offentlig transport og nem adgang til motorvej, så natur, fællesskab og hverdagens behov går op i en helhed.

Mere om boligen

Natur og nærmiljø ved hedelunden

grunden ved Hedelunden ligger i et grønt nærmiljø med åbne marker, bevoksede læhegn og nærliggende skovarealer. de bløde landskabslinjer og de omkringliggende grønne områder skaber en fredelig ramme om hverdagen og giver gode muligheder for udeliv og rekreative aktiviteter.

Jyske Bank kan gøre dig klogere på din boligøkonomi

Billede af LokalBolig Brande
KontaktLokalBolig BrandeStoregade 23 , 7330 Brande
97 18 01 00

Ønsker du at sælge?

LokalBoligs mæglere kan skabe tryghed omkring salget af din bolig eller ejendom. Find ud af om LokalBolig er det rigtige valg for dig.

Læs mere om boligsalg

Boligens fakta

Sagsnr. 53-X0001388

Økonomi

Kontantpris895.000 kr.
Udbetaling45.000 kr.
Mdl. ejerudgifter1.229 kr.
Brutto ekskl. ejerudgift5.285 kr.
Netto ekskl. ejerudgift4.182 kr.

Info

BoligtypeHelårsgrund
Grundareal1.085 m²