Nyhed
Fritidshus

Syrenvej 70 6900 Skjern

Kontantpris 998.000 kr.
Beregn lån hos Jyske Bank
Mdl. ejerudgifter 1.004 kr.
Boligareal 50 m²
Grundareal 1.192 m²
Værelser inkl. stuer 2
LokalBolig Ringkøbing

Fritidshus fra 2012 med anneks ved fjorden

I får en nyere fritidsbolig på 50 m² i et roligt og naturnært område tæt på fjordlandskabet ved Stauning. Sommerhuset er enkelt og gennemtænkt med ét soveværelse, badeværelse og et åbent køkkenalrum som hjemmets naturlige samlingspunkt. Herfra er der adgang til hems samt skur med plads til opbevaring og tekniske installationer, så dagligdagen i huset bliver let og overskuelig. Den 1.192 m² store grund omkranser huset med grønne omgivelser og små, rolige kroge, og det fritliggende anneks giver ekstra disponibelt areal. Området byder på åbne vidder, Ringkøbing Fjord og gode muligheder for både natur- og kulturoplevelser med nem adgang til Skjern og resten af Jylland.

Plantegning

Plantegning

Vejledende tegning uden ansvar

Mere om boligen

Køkkenalrum med godt lysindfald

Det åbne køkkenalrum har store vinduer, masser af dagslys og direkte adgang fra entréen. Rummet giver et harmonisk samlingspunkt og udsigt til haven.

Soveværelse med roligt udtryk

Soveværelset er indrettet med vindue til haven og adgang fra køkkenalrummet. Her er lyst, kompakt og let adgang til boligens øvrige rum.

Solrige haverum ved Syrenvej 70

Den store grund byder på grønne omgivelser omkring huset, hvor flere terrasser og plæne giver mulighed for at finde ro i haven på Syrenvej 70.

Jyske Bank kan gøre dig klogere på din boligøkonomi

Billede af LokalBolig Ringkøbing
KontaktLokalBolig RingkøbingNygade 22A, c, 6950 Ringkøbing
97 32 32 33

Ønsker du at sælge?

LokalBoligs mæglere kan skabe tryghed omkring salget af din bolig eller ejendom. Find ud af om LokalBolig er det rigtige valg for dig.

Læs mere om boligsalg

Boligens fakta

Sagsnr. 55-X0002137

Økonomi

Kontantpris998.000 kr.
Udbetaling50.000 kr.
Mdl. ejerudgifter1.004 kr.
Brutto ekskl. ejerudgift5.786 kr.
Netto ekskl. ejerudgift4.639 kr.

Info

BoligtypeFritidshus
Boligareal50 m²
Grundareal1.192 m²
Værelser inkl. stuer2
Etager2
Byggeår2012

Andre bygninger

Udhus12 m²
Integreret udhus4 m²
Billede af facade fra Syrenvej 70, 6900, Skjern
Billede af facade fra Syrenvej 70, 6900, Skjern
Billede af facade fra Syrenvej 70, 6900, Skjern
Billede af facade fra Syrenvej 70, 6900, Skjern
Billede af facade fra Syrenvej 70, 6900, Skjern
Billede af facade fra Syrenvej 70, 6900, Skjern

Virtuel tur

Gå på opdagelse i boligen