Mosegyden 57
5250 Odense SVFin, gedigen villa med god klimaskærm
Små fem kilometer vest for Bellinge ligger denne fine villa fra 1959, hvor I har rig mulighed for at sætte jeres eget præg. Klimaskærmen er ganske god, og selve boligen rummer to etager, hvor stueplanet er indrettet med tre værelser, et badeværelse, et køkken og en fin stue. Hertil får I en kælder på 80 kvm med blandt andet garage og bryggers. Endelig kan I se frem til en hyggelig have med den skønneste udsigt over markernes vidder.
Plantegning
Stueplan


Mere om boligen
Et hyggeligt stueplan
Stueplanet indledes af en entré, hvorfra I når det ene værelse, brusebadeværelset, køkkenet og stuen. Køkkenet er udført i en praktisk U-form, og i stuen med brændeovn strømmer et dejligt dagslys ind fra syd gennem vinduerne og havedøren. Fra stuen er der adgang til de sidste to værelser.
Ekstra plads i kælderen
Kælderen kan tilgås både fra huset og udefra, og hernede får I ekstra plads til alt fra vasketøj til hobbyprojekter og bilen. Der er nemlig garage, et stort fyrrum, et bryggers og et disponibelt rum.
Grønne omgivelser
Grunden er på 784 kvm, og I har have både foran og bagved ejendommen. I baghaven er der græsplæne, drivhus og et udhus, mens forhaven byder på en sydvendt terrasse. Her har I sol hele dagen og en virkelig nydelig udsigt over markerne.
Jyske Bank kan gøre dig klogere på din boligøkonomi

Ønsker du at sælge?
LokalBoligs mæglere kan skabe tryghed omkring salget af din bolig eller ejendom. Find ud af om LokalBolig er det rigtige valg for dig.
Boligens fakta
Økonomi
Info
Jyske Bank kan gøre dig klogere på din boligøkonomi
Ønsker du at sælge?
LokalBoligs mæglere kan skabe tryghed omkring salget af din bolig eller ejendom. Find ud af om LokalBolig er det rigtige valg for dig.
Ønsker du at købe?
Med en KøberRådgiver er du sikret en fair og tryg bolighandel, og en rådgiver der varetager dine interesser som køber.






Virtuel tur
Gå på opdagelse i boligen