NYHED
Ejerlejlighed

Horsensvej 4, 2. tv3000 Helsingør

Kontantpris1.995.000 kr.
Beregn lån hos Jyske Bank
Mdl. ejerudgifter2.726 kr.
Boligareal82 m²
Værelser inkl. stuer3
AltanJa
EnergimærkeD
Åbent hus om 20 timer22. mar. 2026 • 11:00 - 11:45
LokalBolig Helsingør/ Espergærde ApS

Eftertragtet 3-værelses i populær bebyggelse - stor lukket altan og indfriet fælleslån

Beliggende i rolige omgivelser på stille villavej i Jyllandskvarteret. Lejligheden har en fordelagtig placering øverst i bygningen, hvilket giver ro, masser af lys og udsigt. Hovedejendommen fremstår fuldt opdateret med skalmurede og efterisolerede facader, udskiftede vinduer, nyt tag, udvidet altaner og nye hoveddøre. Indvendigt mødes man af en optimal planløsning med masser af indbyggede skabe, vægge og lofter holdt i lyse nuancer og fint lysindfald i alle rummene. Der er mulighed for at åbne køkkenet mod stuen og på sigt få skabt et stort moderne alrum hvis dette ønskes. Lejligheden er løbende vedligeholdt og forbedret og er meget nem at flytte ind i. Boligerne har adgang til vaske- og tørrekælder samt eget kælderrum.

Plantegning

Alle plan

Billede af alle plan fra Horsensvej 4, 2. tv, 3000, Helsingør
Billede af 2. sal fra Horsensvej 4, 2. tv, 3000, Helsingør

Mere om boligen

Rummelig stue og fint spisekøkken

Stuen er regulær og rummelig, og det brede vinduesparti bringer masser af dagslys indenfor. Det tilstødende køkken er også et dejligt samlingspunkt – med spiseafsnit og funktionelle rammer for madlavningen. Køkkenet fremtræder med hvide fronter og gyldne trædetaljer, og foruden de gængse køkkenhvidevarer er der tillige installeret vaskemaskine.

Gode værelser og pænt badeværelse

Begge værelser er gode, indretningsvenlige rum, og det største værelse har flere indbyggede skabe. Der er ligeledes fornemme opbevaringsforhold i entréen og gangen, der ligesom resten af lejligheden har rustikke trægulve. Boligens badeværelse er pænt og velholdt – med hvide vægfliser, hvidt inventar og bruseafsnit med brusevæg i glas.

Sydvendt altan og velplejede fællesarealer

Altanen vender perfekt mod syd, så I er garanteret masser af sol, og der er mulighed for at åbne op eller lukke af, alt efter vejr og vind. Altanen er som sagt gavmild i størrelsen og dermed nem at møblere, og herfra har I udsyn over bebyggelsens store fællesarealer.

Jyske Bank kan gøre dig klogere på din boligøkonomi

Portræt af Kasper Bjerg Pedersen
KontaktKasper Bjerg PedersenLokalBolig Helsingør/Espergærde
44 14 40 80

Ønsker du at sælge?

LokalBoligs mæglere kan skabe tryghed omkring salget af din bolig eller ejendom. Find ud af om LokalBolig er det rigtige valg for dig.

Læs mere om boligsalg

Boligens fakta

Sagsnr. 05-X0003597

Økonomi

Kontantpris1.995.000 kr.
Udbetaling100.000 kr.
Mdl. ejerudgifter2.726 kr.
Brutto ekskl. ejerudgift10.953 kr.
Netto ekskl. ejerudgift8.798 kr.

Info

BoligtypeEjerlejlighed
Boligareal82 m²
Værelser inkl. stuer3
Etager1
Byggeår1965
AltanJa
Husdyr tilladtJa
EnergimærkeD