Engtoften 90
7361 EjstrupholmFlot fritliggende rækkehus -nyere tag, nyere køkken samt nyere vinduer.
Velbeliggende rækkehus i udbygget villakvarter, opført i 1980 på 102 kvm. bolig i et plan. Hertil hørende garage på 41 kvm. ligeledes fra 1980. Til villaen er opført en udestue på 16 kvm. som er beliggende på havesiden mod vest. Dejlig årstidsforlængende med plads til indretning af hygge og et ekstra rum der kan bruges i de lidt varmere perioder af året. Rækkehuset har garage beliggende mellem næste rækkehus, således de ikke er bygget sammen. Opført i røde sten med eternittag, muret sålbænke. Isoleret redskabsrum med plads til fryser. Og go ekstra plads i garagen. Rækkehuset er indrettet på følgende måde: Forgang med skabe. Opgang til loftet der har gangbro. Adgang til badeværelse med bruser, bord med håndvask, plads til vaskemaskine og tørretumbler.
Plantegning


Mere om boligen
Videre adgang til
dels et værelse med træloft og fast skab samt til soveværelse - godt med fast skabe. Flot,
nyere Vordingborg køkken fra 2019 i åben forbindelse til alrum/stue som er ud i et. Der er
også lille hyggelig spiseplads i køkken. Fra stue er der udgang til den skønne udestue,
hvor man helt sikkert vil få masser af dejlige timer i sommerhalvåret.
Jyske Bank kan gøre dig klogere på din boligøkonomi

Ønsker du at sælge?
LokalBoligs mæglere kan skabe tryghed omkring salget af din bolig eller ejendom. Find ud af om LokalBolig er det rigtige valg for dig.
Boligens fakta
Økonomi
Info
Andre bygninger
Jyske Bank kan gøre dig klogere på din boligøkonomi
Ønsker du at sælge?
LokalBoligs mæglere kan skabe tryghed omkring salget af din bolig eller ejendom. Find ud af om LokalBolig er det rigtige valg for dig.
Ønsker du at købe?
Med en KøberRådgiver er du sikret en fair og tryg bolighandel, og en rådgiver der varetager dine interesser som køber.